Masaż jeżykami 

Masaż jeżykami – czym jest? jakie przynosi korzyści?

Jeżyki Yogattractive to kulki z wypustkami, wykonane z silikonu medycznego, przeznaczone do masażu twarzy i dekoltu, a co istotne – dołączona jest do nich mapa masażu. Dzięki mapce możesz wykonywać ten masaż sama w domu, bo jeśli zapomnisz kolejnego gestu to wystarczy spojrzeć na mapkę-ściągawkę i już wiesz, co robić dalej 🙂 Te wypustki, czyli „igiełki” jeżyka docierają głęboko w głąb skóry, stymulując ją tym samym bardzo mocno. Masaż jeżykami należy do masażu tkanek głębokich, a regularnie wykonywany przynosi szereg korzyści, takich jak redukcja – częściowa lub całkowita – drugiego podbródka, powrót do pięknego owalu twarzy czy niwelacja zmarszczek. Jeżyki rozgrzewają tkanki a ich istotną zaletą jest to, że stymulują proces zagęszczenia skóry. Masując, pobudzamy nasze komórki do intensywniejszej pracy co jest korzystne dla wyglądu. A pobudzanie krążenia to PIĘKNA SKÓRA 🙂 Twarz przestaje być opuchnięta i wyraźnie młodnieje. Gwarancją takiego efektu jest regularność wykonywania zabiegu – zawsze powtarzam swoim klientkom, że lepiej masować się codziennie 5 do 7 minut, niż raz w tygodniu przez pół godziny.. Jak wykonać  masaż jeżykami prawidłowo? Po pierwsze, warto choć raz spotkać się ze mną i wspólnie wykonać masaż. Będziesz wtedy wiedzieć na pewno, jak wykonać masaż prawidłowo. Kiedy już to zrobisz, śmiało możesz przejść do praktyki własnej w domu 🙂 A teraz kilka wskazówek dotyczących samodzielnej praktyki:
  1. Masujemy twarz nawilżoną lecz nie natłuszczoną olejkiem. Świetnym sposobem jest naniesienie na twarz Nektaru Tonizująco-wygładzającego, a następnie zastosowanie 3 kropel kwasu hialuronowego Yogattractive.
  2. Zasada 10 powtórzeń. Masujecie twarz według mapki, każdy gest wykonując minimum 10 razy;
  3. Zasada regulacji nacisku: osoby początkujące, właścicielki cer delikatnych i naczyniowych zaczynają od delikatnego nacisku, szczególnie na policzkach, obserwując skórę. W przypadku wystąpienia nadmiernego zaczerwienienia należy zmniejszyć nacisk lub/i zredukować ilość powtórzeń.
  4. Zasada regulacji liczby powtórzeń w zależności od masowanego obszaru. Najdłużej masować możemy pod i na owalu twarzy, najmniej powtórzeń wykonujemy na policzkach.
Kiedy się masować? Każda pora na masaż jest dobra, ale ranek i wieczór to typowe pory. Rano likwidujemy opuchlizny po nocy, redukujemy woreczki pod oczami, poprawiamy koloryt i przygotowujemy skórę do pielęgnacji przed nałożeniem makijażu. Wieczorem natomiast procesy regeneracyjne przyspieszają. Gdy pomasujesz się na noc, wydatnie wzmocnisz tę regenerację! Dodatkowo, pomasuj solidnie żuchwę, aby ją rozluźnić. Zapraszam na warsztaty stacjonarne lub online (indywidualne lub grupowe)
Shopping Cart